Pomoc pedagogiczno-psychologiczna – KORONAWIRUS

Zdjęcie dotyczące epidemii koronawirusa

Drodzy Rodzice!

Wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji, która wymaga od nas wysokiej mobilizacji, ogromu cierpliwości i dojrzałych decyzji, szczególnie w odniesieniu do naszych dzieci. To właśnie z uwagi na ich dobro, pedagodzy szkolni oraz szkolny psycholog założyli osobne skrzynki e-mailowe, za pośrednictwem których będziemy świadczyć dotychczasową pomoc psychologiczno-pedagogiczną uczniom naszej szkoły oraz służyć poradnictwem i wsparciem w przypadku Państwa. informujemy również, że wszelkie wiadomości można zamieszczać , tak, jak dotąd ,na Librusie.
W przypadkach naglących oraz wymagających bezpośredniego kontaktu prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu w wiadomości wysłanej do nas poprzez e-Dziennik lub e-mailem, ewentualnie informując sekretariat szkoły. Będziemy sukcesywnie kontaktować się z Państwem ,oddzwaniając osobiście do Wszystkich potrzebujących pomocy i oczekujących wsparcia.
W trosce o ciągłość drogi edukacyjnej oraz działań wychowawczych – na stronie internetowej naszej szkoły , w e-Dzienniku oraz w szkolnych mediach społeczniościowych – nasi uczniowie odnajdą informacje na temat doskonalenia własnych umiejętności w zakresie samodzielnej i efektywnej nauki oraz materiał dotyczący sposobów i form spędzania czasu wolnego podczas „przymusowego” przebywania we własnych domach.
Zamieszczamy również ważne linki do stron, które z całą pewnością należy przejrzeć. Mamy nadzieję, że stosujecie wszelkie zalecenia i chronicie siebie i swoje dzieci przed zakażeniem koronawirusem najlepiej jak tylko możecie.

Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia :
pedagodzy – Teresa Reksnis, Aleksandra Mazgis
psycholog – Kinga Słomka

adresy e-mail:

Teresa Reksnis: pedagog.tr@zselektryk.slupsk.pl
Aeksandra Mazgis: pedagog.am@zselektryk.slupsk.pl
Kinga Słomka: psycholog@zselektryk.slupsk.pl

Drodzy Uczniowie!

Informujemy, że pedagodzy szkolni oraz szkolny psycholog założyli osobne skrzynki e-mailowe, za pośrednictwem których będziemy kontaktować się z Wami oraz służyć poradnictwem i wsparciem. Przypominamy również, że wszelkie wiadomości można zamieszczać, jak zwykle, na Librusie.
W przypadkach naglących i wymagających bezpośredniego kontaktu prosimy o pozostawienie swojego numeru telefonu w wiadomości librusowej lub e-mailowej, ewentualnie informując sekretariat szkoły. Będziemy systematycznie oddzwaniać do Wszystkich potrzebujących pomocy i oczekujących wsparcia.


Na stronie internetowej naszej szkoły oraz w szkolnych mediach społeczniościowych – odnajdziecie informacje na temat doskonalenia własnych umiejętności w zakresie samodzielnej i efektywnej nauki oraz materiał dotyczący sposobów i form spędzania czasu wolnego podczas „przymusowego” przebywania we własnych domach. Zamieszczamy również ważne linki do stron, które z całą pewnością należy przejrzeć. Mamy nadzieję, że chronicie siebie i stosujecie wszelkie zalecenia w kontekście profilaktyki przed zakażeniem koronawirusem. Dbajcie o siebie i własne zdrowie.


Na stronie przeczytacie:
„To czas, w którym musimy zrobić wszystko, aby nie dochodziło do kolejnych zarażeń koronawirusem. Dlatego pozostań w domu…. – dbaj o higienę i często myj ręce wodą z mydłem. Pamiętaj, że to również od Ciebie zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!
Korona party i wypad do Zakopanego? Odpuść sobie!
• Imprezy typu „Korona party” lepiej przełożyć na później – kiedy wirus nie będzie nam już zagrażał. Dlatego też w najbliższym czasie zrezygnuj z wszelkich spotkań towarzyskich i:
• nie chodź na dyskoteki,
• nie przesiaduj w galeriach handlowych,
• zrezygnuj z kina, kawiarni i restauracji,
• nie korzystaj z komunikacji publicznej (lub ogranicz ją do niezbędnego minimum),
• nie uczestnicz w spotkaniach towarzyskich,
• zrezygnuj z wycieczek!”

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia

Informacja do uczniów

Drogi uczniu, przeczytaj uważnie, rozważ i… wprowadź w życie:

– Zastanów się, w jaki sposób pracujesz najefektywniej?


– Odpowiedz sobie na pytanie: o jakich porach dnia najłatwiej przychodzi Ci nauka?


– Ustal rytm dobowy – czyli czas na sen i codzienne czynności.Pamiętaj! Ważne jest aby przesypiać przynajmniej 7 godzin, wypoczęty organizm jest bardziej chętny do pracy! Staraj się nie kłaść spać zbyt późno, łatwo rozregulujesz rytm dobowy i trudno Ci będzie efektywnie pracować.


– Zaplanuj czas na naukę :


– Zapisz sobie co masz do zrobienia (jeśli sporządzisz listę zadań – łatwiej zapamiętasz, co masz do wykonania, a ich sukcesywne wykreślanie po zrobieniu, pozwoli Ci na systematyczność i da Ci poczucie sprawczości)


– ułóż zadania chronologicznie (zaplanuj sobie, co wykonasz na początku np. te rzeczy które są dla Ciebie łatwe i zajmą Ci najmniej czasu lub te, nad którymi musisz skupić się najmocniej – rozplanuj to tak, jak lubisz pracować, albo jak Ci najłatwiej).


– Zarezerwuj sobie czas na odpoczynek oraz posiłki. Przerwy w nauce są konieczne, ułatwią Ci porządkowanie treści, przechodzenie od jednego zadania do drugiego. Chwila relaksu da Ci energię na dalszą pracę.


– Pamiętaj o zdrowym odżywianiu się i piciu wody. Unikaj energetyków, dużej ilości słodyczy, jedzenia typu fast food oraz używek. Koniecznie zadbaj o swój organizm, im będzie silniejszy tym łatwiej poradzi sobie w obliczu choroby.


– Zaplanuj czas wolny – spędź go z rodziną, najbliższymi – wykorzystaj czas kiedy wszyscy domownicy przebywają razem kreatywnie, przypomnijcie sobie co lubiliście robić razem kiedyś lub wymyślcie coś zupełnie nowego. Spędzajcie czas na rozmowie i budowaniu relacji – zainteresuj się osobami z którymi mieszkasz – zapytaj jak się czują? Jak im minął dzień w pracy? Czy możesz w czymś im pomóc? Opowiedz co się dzieje u Ciebie. Kilka ciekawych porad w kwestii spędzania czasu wolnego odnajdziesz w linkach poniżej.


– Staraj się szukać pozytywów w każdej sytuacji, pozytywne myślenie uwalnia endorfiny, poprawia humor, koncentruje na działaniu

Najważniejsze informacje dla uczniów i rodziców w sprawie pandemii

https://www.gov.pl/web/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-rodzicow

https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-uczniow-i-studentow

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc–nowe-regulacje-prawne

Na powyzszych stronach znajdziesz odpowiedzi na nurtujace Cię pytania:

– Informacje dla uczniów – zalecenia dotyczące: spędzania czasu wolnego, zajęć zdalnych i nauki w domu oraz z czego w obecnej sytuacji należy zrezygnować; linki do darmowej platformy edukacyjnej;

– Informacje dla rodziców – akcja „Zostań z dzieckiem w domu w praktyce”, akty prawne na temat zawieszenia zajęć; szczegółowe informacje na temat dodatkowych zasiłków opiekuńczych; praca zdalna, inne


– Jak zapobiegać zakażeniu?


– Co powinieneś wiedzieć o kwarantannie?


– Zasady kwarantanny


– Zasady kwarantanny dla powracających do Polski


– Dezynfekcja rąk


– Co robić, gdy podejrzewasz u siebie koronawirusa?


– Infolinia dotycząca postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi


– Ochrona przed koronawirusem


– Wykaz zakażeń koronawirusem w Polsce


– Lista szpitali zakaźnych


– Gdzie uzyskać pomoc dla potrzebujących?


– Bezinteresowna pomoc potrzebującym

Materiały video:

Gimnastyka mózgu, czy musku…

plik pdf

Depresja w pigułce

plik pdf


Wybierz język / translate »