Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia”

Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia”

Infosłupia

edycja 2019

W dniu 4 kwietnia 2019 r. zakończył się Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia 2019”, nad którym patronat honorowy sprawują Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Słupska.

Do ósmej edycji Konkursu InfoSłupia przystąpiło w eliminacjach szkolnych ok. 300 uczniów z 12 szkół województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, reprezentujących Bytów, Chojnice, Gdynię, Lębork, Sławno, Słupsk i Wejherowo, z których 40 awansowało do półfinału. Uczniowie walczyli o tytuł najlepszego informatyka oraz o nagrodę główną, tj. markowy laptop ufundowany przez firmę ABCAD z Warszawy.

Po rozgrywkach półfinałowych 10 uczniów awansowało do ścisłego finału, w którym naszą szkołę reprezentowało dwóch zawodników, tj. Jakub Gumowski (4fI) oraz Igor Majchrzak (3eI).

Konkurs i nagrodę główną wygrał Piotr Walendziak z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, drugi był uczeń naszej szkoły Jakub Gumowski, a trzecie miejsce zajął Aleksander Czerwionka z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie.

Serdecznie dziękujemy Kubie oraz Igorowi za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie konkursu za wzorową postawę!

Organizatorzy

W dniu 4 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbędzie się półfinał i finał Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia 2019”.
Konkurs wpisany jest do kalendarza olimpiad i konkursów wiedzy Pomorskiego Kuratorium Oświaty (poz.113).
Do zdobycia jest wiele cennych nagród, w tym laptop.

Zakres tematyczny konkursu, szczegółowy harmonogram oraz pozostałe informacje zawarte są w Regulaminie Konkursu, który można pobrać z tej strony. Szkoły wyrażające wolę uczestnictwa w Konkursie mogą zgłaszać zespoły w sposób opisany w Regulaminie w terminie do 8 marca 2019 r.

REGULAMIN 2019

ZGŁOSZENIE SZKOŁY DO KONKURSU

ZGŁOSZENIE SZKOŁY I UCZNIA GIMNAZJUM

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

Program Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia” – 4 kwietnia 2019 r.

900-955 Rejestracja uczestników

1000-1010 Uroczyste rozpoczęcie konkursu

1015-1105 Półfinał

1110-1130 Przerwa kawowa

1135-1215 Wykłady okolicznościowe:

Jakub Bilski – Kaliop Poland Sp. z o.o.

Szopik pręgoogonowy i poszukiwacze złotej opuncji

Zajęcia warsztatowo – pokazowe Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego

1220 Ogłoszenie wyników półfinału

1230-1405 Finał (60 minut zadania przy komputerach + 30 minut quiz konkursowy)

1230-1325  Wykład okolicznościowy:

Gwiezdne wojny (i nie tylko) – co na to fizyka?

1405-1425 Przerwa organizacyjna

1430 Ogłoszenie ostatecznych wyników i wręczenie nagród

1445 Zakończenie konkursu

PATRONI MEDIALNI, SPONSORZY I PARTNERZY