Category Archives: informacje bieżące


Zdjęcie promuje konkurs Mistrz Wiedzy Hotelarskiej

Wyniki I etapu Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”

Zdjęcie przedstawia dekorację z okazji konkursu
Zdjęcie przedstawia uczennice po konkursie
Zdjęcie przedstawia nauczycieli i uczniów
Zdjęcie przedstawia nauczycielkę z mikrofonem
Zdjęcie przedstawia restaurację z gośćmi
Zdjęcie przedstawia restaurację z gośćmi
Zdjęcie przedstawia uczennice i nauczycieli podczas rozmowy
Zdjęcie przedstawia jury konkursu
Zdjęcie przedstawia nagrody
Zdjęcie przedstawia telefon fotografujący recepcję hotelu
Zdjęcie przedstawia nauczycieli przy stole
Zdjęcie przedstawia Panią Dyrektor, uczniów i nauczycieli podczas rozdania nagród
Zdjęcie przedstawia uczniów i nauczycieli ustawionych w rzędzie z okazji konkursu
Zdjęcie przedstawia Panią Dyrektor, uczniów i nauczycieli ustawionych w rzędzie z okazji konkursu


Mistrz Wiedzy Hotelarskiej

edycja 2022/2023
aktualizacja: 10.01.2023

Ogłaszamy wyniki I etapu Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”

Komisja konkursowa, po przeanalizowaniu wątpliwości zgłaszanych przez szkoły dotyczące sformułowania pyt. nr 7, podjęła decyzję o wyłączeniu z punktacji ogólnej ww. pytania z Testu – eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” i wyłoniła finalistów konkursu widocznych w Tabeli poniżej.

Przypominamy, że:

po uzyskaniu informacji o zakwalifikowaniu się do następnego etapu konkursu szkoła ma obowiązek do 10.02.2023 r. przesłać informację (Załącznik nr 2) dotyczącą wyboru wykorzystywanego języka w II etapie przez uczestnika (obsługa gościa w recepcji). Do wyboru:

– język niemiecki

– język angielski

Przypominamy również o organizacji konkursu:

1) Konkurs odbędzie się 15 marca 2023 r. w Hotelu*****Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka.

2) Uczestnicy konkursu oraz ich opiekun mogą skorzystać z noclegu w hotelu po zakończeniu konkursu z 15 marca na 16 marca 2023 za opłatą w wysokości 150 zł od osoby. Koszty noclegu pokrywa szkoła uczestników konkursu.

Zgłoszenie chęci noclegu proszę dokonać na adres: sekretariat@zsp1slupsk.pl do 28.02.2023 r.

Opłatę należy uiścić przelewem na rachunek: BANK PEKAO S.A.37 1240 3770 1111 0010 4894 8718 Hotelu Grand Lubicz*****. W tytule przelewu proszę wpisać ”Wpłata na Ogólnopolski Konkurs Mistrz Wiedzy Hotelarskiej 2023” do dnia 10 marca 2023 r. Na prośbę zainteresowanej strony, hotel wyda fakturę potwierdzającą wpłatę na pokrycie kosztów noclegu i wyżywienia.

3) Przypominamy, że Etap II składa się z trzech części:

  • Część I – autoprezentacja uczestników max. 3 min.- (kryteria oceny autoprezentacji zawiera Załącznik nr 3).

Do następnej części przechodzi 9 uczestników z najwyższą liczbą punktów.

Uwaga: Jeśli w czasie autoprezentacji uczestnika będą wykorzystywane pliki multimedialne to muszą być one dostarczone organizatorowi drogą elektroniczną do 10 marca 2023 przed rozpoczęciem konkursu na adres e-mail: sekretariat@zsp1slupsk.pl. Jeśli wykorzystywany plik będzie o dużej pojemności danych, proszę o dostarczenie materiałów na płycie na adres szkoły ww. terminie:

Zespół Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich

Ul. Szczecińskiej 60

76-200 Słupsk

  • Część II – polega na wykonaniu zadania z zakresu obsługi konsumenta, (kryteria oceny zawiera Załącznik 5) czas. 15 min.

Do następnej części przechodzi 6 uczestników z najwyższą łączną liczbą punktów.

  • Część III- umiejętność posługiwania się językiem obcym w bezpośrednim kontakcie
    z gościem hotelowym, (kryteria oceny zawiera Załącznik nr 4). czas. ok. 6 min.

Uwaga: Wskazane jest, aby uczestnicy zapoznali się z hotelem Grand Lubicz Hotel***** Uzdrowisko Ustka, w którym miał odbyć się finał konkursu, jego ofertą usługową oraz najbliższą okolicą. Informacje te będą przydatne w czasie obsługi gościa w recepcji w języku obcym.

W wyniku przeprowadzenia ostatniej konkurencji wyłonionych zostanie 3 najlepszych uczniów w zawodzie technik hotelarstwa.


Wyniki przeprowadzonego Etapu I – eliminacji 

Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”,

który się odbył dnia 1 grudnia 2022 r.

 

Do drugiego etapu zakwalifikowały się osoby do nr 13 na liście rankingowej.

Serdecznie gratulujemy!!!

Lp. Nazwa szkoły Imię Nazwisko Ilość punktów czas
1.          Zespół Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku Wiktoria Nowak 51  
2.          Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie Olgierd Posiewka 47  
3.          Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie Mateusz Łencio 47  
4.          Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie Patrycja Mecler 46  
5.          Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach Julia Bołdys 45  
6.          Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni Maciej Okulski 45  
7.          Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie Wiktoria Kwarta 44  
8.          Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni Konrad Kreft 44  
9.          Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. E. Kwiatkowskiego w Koninie Klaudia Hejman 44  
10.       Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II, Radzyń Podlaski Aleksandra Mackiewicz 44  
11.       Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II,  Radzyń Podlaski Julia Grzeszuk 44  
12.       Zespół Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej – Karamać w Gorzowie Wielkopolskim Julia Kulczyk 43 23 min.
13.       Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie Michalina Fischer 43 25 min.
14.       POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W KŁANINIE Aleksandra Neumann 43 32 min.
15.       Zespół Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku Veronika Demydenko 43 47 min.
16.       Zespół Szkół Nr 1 Technikum Nr 1 Gabriela Sosnowska 43 47 min.
17.       Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu Igor Jajeśnica 42
18.       Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy Karolina Zygo 42
19.       Zespół Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej – Karamać w Gorzowie Wielkopolskim Anna Szwedek 42
20.       Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku Julia Bladowska 42
21.       Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku Weronika Kowalczyk 42
22.       Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Weronika Mielec 42
23.       Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie Milena Rogowska 42
24.       Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Ignacego Łyskowskiego Julia Ziemecka 42
25.       Zespół Szkół Nr 1 Technikum Nr 1 Dominika Matyjek 41
26.       POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W KŁANINIE Agata Trzebiatowska 41
27.       Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem Weronika Baran 41
28.       Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem Kamila Kołtun 41
29.       Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie Amelia Zalcewicz 41
30.       Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach Julia Pinocy 40
31.       Zespół Szkół nr 3 Wiktoria Szostak 39
32.       Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach Adrian Bieniek 39
33.       Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego Monika Rohde 39
34.       Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej Paulina Kułaga 38
35.       Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego Małgorzata Paga 38
36.       Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Trzciance Sandra Figurska 38
37.       ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCO – TECHNICZNYCH W LUBLIŃCU AMELIA RADLAK 37
38.       Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie Karolina Żak 36
39.       Zespół Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte Sofiia Shkirko 36
40.       Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego Adrianna Kopeć 36
41.       Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza Kateryna Koritska 36
42.       Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. Ignacego Łyskowskiego Piotr Orłowski 36
43.       Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej Natalia Korecka 35
44.       Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu Elżbieta Szostek 35
45.       Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach Urszula Franczyk 35
46.       Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach Aleksandra Kołodziejek 35
47.       ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCO – TECHNICZNYCH W LUBLIŃCU KINGA UCINEK 35
48.       Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie Natalia Kmiecik 34
49.       Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego Oliwia Grzegorzewska 34
50.       Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Karolina Moździerz 34
51.       Zespół Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte Kinga Pick 34
52.       Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Łęczycy Klaudia Nowak 34
53.       Zespół Szkół im.Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej Ewa Palarczyk 34
54.       Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Trzciance Kamila Sadowa 34
55.       Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie Olena Marynovych 33
56.       Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim Urszula Sumorek 33
57.       Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim Oliwia Osipczuk 31
58.       Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu Natalia Złoch 31
59.       Zespół Szkół nr 1 w Koszalinie Alicja Bacik 30
60.       Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego Dominika Woźniak 30
61.       Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Amosa Komeńskiego Alicja Wąsiak 30
62.       Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu Paulina Zych 30
63.       Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Łęczycy Wiktoria Kałuzka 30
64.       Zespół Szkół im.Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej Klaudia Kupczyk 30
65.       Zespół Szkół nr 3 Klaudia Celeń 29
66.       Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kmbatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu Monika Podkowicz 29
67.       Zespół Szkół nr 1 w Koszalinie Amelia Lesisz 29
68.       Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza Anhelina  Bilaniuk 29
69.       Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kmbatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu Agnieszka Bartoszewicz 28
70.       Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego Oliwia Florkowska 28
71.       Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego Wiktoria Wojtysiak 28
72.       Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Amosa Komeńskiego Klaudia Krawczyk 27
73.       Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach Dariusz Nowicki 26
74.       Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak Katarzyna Szpytko 26
75.       Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica  w Białymstoku Klaudia Korecka 26
76.       Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego Adrian Barabasz 26
77.       Zespół Szkół im. Emilii Sukertowej – Biedrawiny w Malinowie Aleksandra Kowalska 25
78.       ZESPÓŁ SZKÓŁ NR.3 IM.ST.STASZICA KINGA PIORUN 25
79.       ZESPÓŁ SZKÓŁ NR.3 IM.ST.STASZICA MATEUSZ BORYŃ 24
80.       Zespół Szkół im. Emilii Sukertowej – Biedrawiny w Malinowie Anna Bruzda 22
81.       Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie Karolina Siudalska rezygnacja  
82.       Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak Magdalena Kwiecień rezygnacja  
83.       Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica  w Białymstoku Anna Wądołowska rezygnacja  
84.       Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. E. Kwiatkowskiego w Koninie Sandra Ciurysek rezygnacja  

PATRONI MEDIALNI, SPONSORZY I PARTNERZY

Zdjęcie promuje KO Gdańsk
Zdjęcie przedstawia logo urzędu marszałkowskiego województwa pomorskiego
Zdjęcie przedstawia logo miasta Słupsk
Zdjęcie promuje Grand Lubicz


Zdjęcie informujące o nowych wydarzeniach

Kurs bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej

W dniach 19.12.2022 – 21.12.2022 roku zrealizowano kurs bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej dla trzech nauczycieli ZSEL.

Celem szkolenia było poznanie zasady i dobrej praktyki konfiguracji: firewall, bridge filter, ograniczenia dostępu do zarządzania routerem oraz nauczenie się jak konfigurować połączenia VPN. Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem urządzeń sieciowych Cisco oraz Mikrotik.


Zdjęcie informujące o nowych wydarzeniach

Harmonogram spotkań z rodzicami

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI

 

W dniu 03.01.2023 r. o godz. 16.00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów:

Lp. Klasa Zawód/szkoła Wychowawca Sala
Technikum nr 1
1.       1ae T/technik automatyk/elektryk p. Joanna Daczkowska 303
2.       1hz T/technik hotelarstwa/ żywienia i usług gastronomicznych p. Marzena Jędrych 101
3.       1i T/informatyk p. Kamila Kądziela 314
4.       1p T/technik programista p. Małgorzata Stachyra-Kowalska 317
5.       1t T/technik organizacji turystyki p. Leszek Arcimowicz 107
6.        2ap T/technik programista/automatyk p. Kamil Domagała 214
7.        2ei T/technik elektryk/informatyk p. Sylwia Twardowska 313
8.        2ht T/technik hotelarstwa/ organizacji turystyki p. Joanna Adamczak 206
9.        2z T/technik żywienia i usług gastronomicznych p. Aleksandra Wolak 102
3ap T/technik programista/automatyk p. Dariusz Kalita 203
3ei T/technik elektryk/informatyk p. Monika Babkiewicz 204
12.    3h T/technik hotelarstwa p. Anna Rozenek 216
13.    3tz T/technik organizacji turystyki/żywienia i usług gastronomicznych  

p. Małgorzata Karnicka

304
14.    4a T/technik automatyk p. Monika Puchała 110
15.    4ei T/technik elektryk/informatyk p. Jarosław Chmara 106
16.    4hz T/hotelarstwa/ żywienia i usług gastronomicznych p. Agnieszka Barchanowska 217
17.    4p T/technik programista p. Monika Gołębiewska 105
18.    4t T/technik organizacji turystyki p. Wioleta Rodziewicz 315
19.    4aeG T/technik automatyk/elektryk p. Dorota Kozłowska 215
20.    4ipG T/technik informatyk/programista p. Maciej Nowak 306
21.    4htG T/technik hotelarstwa/organizacji turystyki p. Maja Żmuda-Trzebiatowska 201
22.    4zG T/technik żywienia i usług gastronomicznych p. Andrzej Szczygielski 316
23.    OP Oddział Przygotowawczy p. Maja Witka-Jeżewska 103
Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
1.        1Bc BS/cukiernik p. Małgorzata Romankiewicz-Częścik 301
2.        1Be BS/elektryk p. Marzena Rostek-Mołdoch 302
3.        1Bk BS/kucharz p. Agnieszka Zielińska 104
4.        2Bek BS/ elektryk/kucharz p. Wioletta Karpińska 202

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                


konkurs Energia do nauki klucz 2022

Energa-Operator SA zaprosiła uczniów szkół współpracujących ze Spółką do udziału w konkursie Energia do nauki klucz 2022, którego celem było:

  • zapoznanie młodzież z działalnością Energi-Obrót SA,
  • propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei oszczędzania energii elektrycznej,
  • pokazanie bezpośrednich związków między mocą odbiornika a opłatami za energię elektryczną,
  • zachęcenie do stosowania energooszczędnych źródeł światła i innych odbiorników,
  • nauczenie dzieci i młodzieży podstawowych pomiarów mocy, energii elektrycznej i natężenia prądu

Do konkursu przystąpiło 4 uczniów kształcących się w zawodzie technik elektryk z kl. III ei Technikum nr 1 w Słupsku:

  • Maciej Rosiak
  • Paweł Dudziński
  • Szymon Rostowski
  • Adrian Konieczny

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 21 grudnia 2022 r. Zespół uzyskał tytuł Laureata Konkursu.

Zespół zaprojektował i wykonał stanowisko edukacyjne:

układ zawierający  dwa gniazdka, dwa źródła światła oraz rozdzielnicę z układem zabezpieczającym i diodą potwierdzającą obecność napięcia w układzie. Do jednego z gniazdek zamontowano licznik energii, posiadający wbudowaną opcję obliczania kosztu pobranej energii elektrycznej. Drugie gniazdko posłużyło do podłączenia innego urządzenia, które obciało w większym stopniu układ, czajnik. Zadaniem wykonanego stanowiska edukacyjnego (pomocy dydaktycznej) przeznaczonego dla uczniów klas 1 – 3 było wskazanie,  jakie znaczenie ma stosowanie energooszczędnych rozwiązań.

Młodzież pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych – elektrycznych, Krzysztofa Kierbicia zdobyła III miejsce i  nagrodę przeznaczoną na doposażenie pracowni zawodowych

Gratulujemy uczniom i nauczycielowi.



Kurs bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej dla 25 uczniów 30.11.2022 – 07.12.2022

W dniach 30.11.2022 – 07.12.2022 roku zrealizowano Kurs bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej dla 25 – ciu uczniów naszej szkoły.

Celem szkolenia było poznanie zasady i dobrej praktyki konfiguracji: firewall, bridge filter, ograniczenia dostępu do zarządzania routerem oraz nauczenie się jak konfigurować połączenia VPN.


Zdjęcie informujące o nowych wydarzeniach

Podziękowanie

Podziekowanie

plik pdf


Zdjęcie informujące o nowych wydarzeniach

Certyfikat

Podziekowanie

plik pdf


Zdjęcie informujące o nowych wydarzeniach

Spotkanie z wychowawcami

ZAPRASZAMY rodziców/prawnych opiekunów uczniów na spotkania z wychowawcami, które odbędą się 22.11.2022 r. o godz. 16.00 w wyznaczonych salach.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI

 

W dniu 22.11.2022 r. o godz. 16.00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów:

Lp. Klasa Zawód/szkoła Wychowawca Sala
Technikum nr 1
1.       1ae T/technik automatyk/elektryk p. Joanna Daczkowska 303
2.       1hz T/technik hotelarstwa/ żywienia i usług gastronomicznych p. Marzena Jędrych 101
3.       1i T/informatyk p. Kamila Kądziela 314
4.       1p T/technik programista p. Małgorzata Stachyra-Kowalska 317
5.       1t T/technik organizacji turystyki p. Leszek Arcimowicz 107
6.        2ap T/technik programista/automatyk p. Kamil Domagała 214
7.        2ei T/technik elektryk/informatyk p. Sylwia Twardowska 313
8.        2ht T/technik hotelarstwa/ organizacji turystyki p. Joanna Adamczak 206
9.        2z T/technik żywienia i usług gastronomicznych p. Aleksandra Wolak 102
3ap T/technik programista/automatyk p. Dariusz Kalita 203
3ei T/technik elektryk/informatyk p. Monika Babkiewicz 204
12.    3h T/technik hotelarstwa p. Anna Rozenek 216
13.    3tz T/technik organizacji turystyki/żywienia i usług gastronomicznych  p. Małgorzata Karnicka 304
14.    4a T/technik automatyk p. Monika Puchała 110
15.    4ei T/technik elektryk/informatyk p. Jarosław Chmara 106
16.    4hz T/hotelarstwa/ żywienia i usług gastronomicznych p. Agnieszka Barchanowska 217
17.    4p T/technik programista p. Monika Gołębiewska 105
18.    4t T/technik organizacji turystyki p. Wioleta Rodziewicz 315
19.    4aeG T/technik automatyk/elektryk p. Dorota Kozłowska 215
20.    4ipG T/technik informatyk/programista p. Maciej Nowak 306
21.    4htG T/technik hotelarstwa/organizacji turystyki p. Maja Żmuda-Trzebiatowska 201
22.    4zG T/technik żywienia i usług gastronomicznych p. Andrzej Szczygielski 316
23.    OP Oddział Przygotowawczy p. Maja Witka-Jeżewska 103
Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
1.        1Bc BS/cukiernik p. Małgorzata Romankiewicz-Częścik 301
2.        1Be BS/elektryk p. Marzena Rostek-Mołdoch 302
3.        1Bk BS/kucharz p. Agnieszka Zielińska 104
4.        2Bek BS/ elektryk/kucharz p. Wioletta Karpińska 202

 

 

 

 


Wybierz język / translate »