Zbiórka rzeczy na paczki świąteczne dla rodzin ukraińskich

Kategorie : informacje bieżące

Szkolny Klub Wolontariatu ogłasza zbiórkę rzeczy na paczki świąteczne dla rodzin ukraińskich.

Wolontariusze działający wraz z Fundacją Lokalsi zwracają się z prośbą o udostępnienie informacji o zbiórce i zachęcają do wsparcia i włączenia się do akcji.

Paczki podzielone są na 3 kategorie: dzieci, młodzież i dorośli.

W każdej z tych kategorii są następujące potrzeby:

DZIECI:
NOWE zabawki – bardzo nam zależy na nowych zabawkach, nie muszą być drogie i wielkie, ale nowe. Dzieci ukraińskie dostają od początku wojny wszystko używane i po kimś, fajnie jakby mogły rozpakować nową zabawkę z oryginalnego pudełka.

Propozycje:
lalka
piłka
gry
puzzle
klocki
kredki, mazaki, malowanki
plecaki
samochodziki
inne

MŁODZIEŻ:
NOWA odzież (bluza, spodnie, koszulka, sweter, itp) może voucher do sklepu z odzieżą, kosmetyki markowe, szczotki do włosów, torby młodzieżowe, plecaki młodzieżowe, inne

DOROŚLI: paczki żywnościowe.
Żywność z długim terminem i niewymagająca lodówki. W tym świąteczne, ładne np. herbaty, kawy.
Co potrzeba: konserwy, owoce w puszce, powidła, dżemy, kasze, oleje i oliwy, herbaty, kawy, pasztety, cukier, mąki itp

Punkt DOBRE MIEJSCE pod patronatem Miasta Słupsk i Fundacji Lokalsi działa przy Kopernika 2 – przeniesiony z sali gimnastycznej I LO w Słupsku.
W poniedziałki i środy od 12:00 do 18:00.
W sprawie pytań można się kontaktować z Katarzyną Wcisło pod numerem telefonu 512 501 646.

Dary na paczki można przynosić do p. J. Przygody, p. A. Kolmana i p. A. Stawiszyńskiej do sali 212

Wybierz język / translate »