Julita Kuczwalska w gronie najlepszych młodych cukierników w Polsce

Kategorie : informacje bieżące

Julita Kuczwalska ze słupskiego Elektryka znalazła się w gronie najlepszych młodych cukierników w Polsce, zajmując punktowane miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu.

Uczennica Branżowej Szkoły w Zespole Szkoł „Elektryk” w Słupsku o profilu cukiernik, Julita Kuczwalska, w styczniu zdobyła II miejsce w XXVII Wojewódzkim Turnieju na Nalepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, który obył się w Kwidzynie.  W kwietniu Julita stanęła do walki z uczniami z całej Polski. Tegorocznym tematem przewodnim konkursu była „Potęga Natury”. Turniej składał się z dwóch etapów:  teoretycznego  oraz praktycznego.  Zadaniem praktycznym, z którym musieli sobie poradzić w tym roku zawodnicy było wykonanie tortu okolicznościowego o dowolnym kształcie i wysokości, 6 monoporcji                        (o takim samym składzie jak tort z zadania pierwszego), uformowania 6 figurek z marcepana lub masy plastycznej – po dwie sztuki takich samych figurek oraz eksponatu z karmelu lub czekolady.

Celem Turnieju jest podnoszenie rangi i jakości kształcenia zawodowego oraz rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania cukiernictwem.

Julita wywalczyła 9 miejsce w Polsce zdobywając tytuł finalisty, który upoważnia ją do zwolniennia z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

 

SERDECZNE GATULACJE!


Wybierz język / translate »