4. Szkolny Festiwal Piosenki Europejskiej

Zdjęcie przedstawia Panią Dyrektor oraz uczniów stojących w rzędzie

4. Szkolny Festiwal Piosenki Europejskiej

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. W naszej szkole z tej okazji jest organizowany Szkolny Festiwal Piosenki Europejskiej. Tegoroczna uroczystość była czwartą imprezą, łączącą występy wokalne i taneczne.

Festiwal obejmował występy klas pierwszych, jak również kilkoro starszych uczestników. Prezentowali oni piosenki zagraniczne śpiewając je, tańcząc w ich rytm lub wykonując je na instrumentach. Wykony były grupowe, w duecie lub w trio oraz solowe.

Niemałym zaskoczeniem dla większości uczniów były również występy pracowników naszej szkoły. Pan Jarosław, zajmujący stanowisko konserwatora, wywołał spore zamieszanie wśród publiczności, prezentując swój talent w piosence „Zawsze z Tobą chciałbym być” zespołu „Ich Troje”.  Na zakończenie festiwalu wystąpił najmłodszy z pracowników – Pan Patryk, absolwent naszej szkoły, zajmujący stanowisko laboranta. Zadebiutował on w piosence „Ściernisko” zespołu „Golec uOrkiestra”. Oba wykonania nie mogłyby nadać dodatkowej energii temu wydarzeniu, gdyby nie wsparcie uczennic – Martyny i Weroniki.

Wisienką na torcie był występ a capella Pani Dyrektor w kaszubskiej piosence.

W tym roku wszyscy byli zwycięzcami festiwalu. Każdy talent został nagrodzony upominkiem. Serdecznie gratulujemy! Podziękowania należą się także ekipie dźwiękowców i oświetleniowców, dzięki którym wydarzenie zyskało ogromny prestiż.


Wybierz język / translate »