Zdjęcie informujące o nowych informacjach dotyczących epidemii koronawirusa

Koronawirus – Ważne informacje! Uaktualnienie!

Kategorie : koronawirus

  12.03.2021:


Pojawiło się:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 436).
UWAGA:
1. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 11 marca 2021 r., natomiast przepis wprowadzający województwo pomorskie do obszaru szczególnie zagrożonego zakażeniem wirusem SARS-Co-V-2 z dniem 13 marca 2021 r.

2. Województwo pomorskie obowiązują także przepisy określone w rozdziale 4 rozporządzenia „Dodatkowe ograniczenia, zakazy i nakazy obowiązujące na obszarze szczególnie zagrożonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2” – paragraf 27 – 28.

3. Zmiana w nakazach zakrywania, przy pomocy maseczek ust i nosa. Nakazu zakrywania ust i nosa nie stosuje się także do osób, które nie mogą zakrywać ich ze względu na zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegających z niewydolnością oddechową lub krążenia.

4. Obowiązujące dotychczas ograniczenia, nakazy i zakazy przedłuża się do dnia 28 marca 2021 r. (w chwili obecnej obowiązują do dnia 14 marca 2021 r.).


Strona MZ dnia 04.03.2021 r.


Aktualny harmonogram rejestracji na szczepienia populacyjne:

DATA GRUPA
11.03 – 13.03 Rocznik 1952
18.03 – 20.03 Rocznik 1952 – 1954
22.03 – 24.03 Rocznik 1952 – 1956
25.03 – 27.03 Grupa 70+


Uwaga! Pierwszeństwo w rejestracji mają osoby najstarsze, ale to nie znaczy, że jeśli miną podane terminy, seniorzy z danej grupy wiekowej nie będą mogli zapisać się później.
Jeśli ktoś nie zapisze się we wskazanym czasie, będzie mógł to zrobić później. Podawane terminy to czas dedykowany tylko dla określonych roczników.


• Zgłoś się przez formularz – zostaniesz sprawniej obsłużony

• Choć sposobów na zarejestrowanie się na szczepienie jest kilka, zachęcamy do skorzystania z formularza zgłoszeniowego. Dlaczego?

• Bo możesz zrobić to już teraz – nie musisz czekać na Twoją kolej rejestracji.

• Bo będzie sprawniej i szybciej – po przesłaniu formularza, nie będziesz musiał już nigdzie dzwonić, ani pisać. To my do Ciebie zadzwonimy.

• Wypełnienie formularza jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Zostaniesz poproszony o wpisanie kilku podstawowych informacji: m.in. imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Na podany adres otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Wystarczy, że klikniesz we wskazanym miejscu. I… to wszystko. Kiedy przyjdzie Twoja kolej na szczepienie, zadzwoni do Ciebie konsultant z infolinii. Podczas rozmowy umówisz się na konkretny i dogodny dla Ciebie termin szczepienia.

• Inne formy rejestracji:
Wszyscy uprawnieni do szczepień w grupie wiekowej powyżej 65 lat mogą zarejestrować się na szczepienie także poprzez infolinię 989, e-Rejestrację lub wysyłając SMS o treści: SzczepimySie. Do tej pory SMS można było wysłać pod numer 664 908 556. Teraz udostępniany jest do wyboru drugi numer. To 880 333 333. Ważne! Oba numery prowadzą do jednego systemu, zatem korzystaj podczas zapisów tylko z jednego z nich.
Rejestrację prowadzą też punkty szczepień, ale zalecane są zapisy online lub przez telefon. To najwygodniejsza, a przede wszystkim najbezpieczniejsza forma.


Koronawirus – komunikaty, ważne wiadomości, informacje bieżące, raporty, procedury i zalecenia


Wybierz język / translate »