Nasi laureaci Olimpiady Technicznej

04 lutego 2020 r. w Koszalinie odbył się Finał Olimpiady Technicznej.

Jej laureatem został uczeń Zespołu Szkół „Elektryk” Radosław Rodziewicz, a III miejsce zajął Paweł Antoszczak, także uczeń Elektryka.

W części teoretycznej udział wzięło prawie stu uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Elbląga, Lęborka, Słupska, Białogardu, Złotowa i Koszalina. Do części praktycznej zakwalifikowało się sześciu z nich, w tym dwóch uczniów Zespołu Szkół „Elektryk” w Słupsku.

Zdaniem zwycięzcy olimpiady, zadanie praktyczne, które trzeba było wykonać podczas tej olimpiady, to duże wyzwanie: – Na początek musieliśmy zrobić projekt, zmontować to, co narysowaliśmy, a na koniec sprawdzić, czy działa.

Zenon Lenkiewicz, szef koszalińskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich pokreślił, że uczniowie rywalizujący w finale olimpiady to najlepsi z najlepszych w szkołach kształcących w zawodzie technik elektryk: – Poza wiedzą teoretyczną trzeba wykazać się umiejętnościami w budowie schematów, wykonaniu układów połączeń, sprawdzeniu ich i podłączeniu do siedzi. Olimpiada ma uzmysłowić uczniom, że warto się uczyć, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy.

Pierwsza Olimpiada Techniczna w Koszalinie zorganizowana została wspólnie przez koszaliński Elektronik i miejscowy oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich. A okazją są obchody 100-lecie Stowarzyszenia.