Turniej Trójgamiczny

Zespół 14 uczniów Technikum nr 1 wziął udział w kwalifikacjach i awansował do zasadniczego (można rzec finałowego) etapu Turnieju Trójgamicznego. To ogólnopolski konkurs, podczas którego zadaniem każdego z zespołów jest stworzenie gry komputerowej, a chociaż funkcjonalnego prototypu. Pomagać im w tym będą zawodowcy, twórcy i programiści. By przejść pierwszy etap eliminacji, uczniowie musieli nakręcić film promujący zespół, przedstawić pomysł na grę oraz „zareklamować się, opisując swoje umiejętności”. Awansowali do trzydziestki jako jeden z 60 zespołów.
16 grudnia 2019 r. w Poznaniu podczas Konferencji Przydziału zmierzyli się z 9 innymi zespołami – przedstawicielami regionu (jednego z 3). Na wejściu musieli rozwiązać test kompetencji i zgrania zespołu, co było pewnym zaskoczeniem dla wszystkich, a następnie wzięli udział w sesjach szkoleniowych przeznaczonych dla programistów, grafików i designerów. W efekcie awansowali dalej z drugiego miejsca (samo miejsce nie ma znaczenia dla konkursu) jako jeden z czterech zespołów. Zespół otrzymał wsparcie organizacyjne od współpracującej ze szkołą Akademii Pomorskiej oraz firmy Kaliop, za co dziękujemy.
W planach są kolejne szkolenia wyjazdowe, tygodniowy Boot-camp i inne atrakcje.
Finał w czerwcu.