Zdjęcie przedstawia uczniów podczas wycieczki

Wycieczka do Gdańska klasy 1t

Kategorie : informacje bieżące

27 listopada 2019 roku klasa I t  odwiedziła Gdańsk.  Głównym punktem programu było Muzeum II Wojny Światowej oraz spacer po Starówce. Podróż odbyła się pociągiem trwała  około 3 godziny.  Młodzież nabywała umiejętności  prawidłowego czytania mapy oraz posługiwania się audio tour guaid –em.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku znajduje się nad Motławą, blisko historycznego centrum miasta. W nowoczesny sposób prezentuje ono II wojnę światową zarówno z perspektywy ówczesnej wielkiej polityki i przede wszystkim — przeżyć zwykłych ludzi. Ekspozycja przedstawia nie tylko losy Polaków, ale też doświadczenia innych narodów. Poza wystawą stałą
w Muzeum znajduje się także tysiąc metrów powierzchni na wystawy czasowe. Oprócz funkcji wystawienniczych Muzeum ma pełnić rolę ośrodka edukacji, kultury i nauki.

Wyszliśmy z nowymi doświadczeniami oraz wiedzą poznaliśmy etapy pracy przewodnika –kustosza.

Kolejnym punktem programu był spacer po Starówce. Zwarzywszy na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, część miasta była bogato ozdobiona w świątecznym klimacie. Po przejściu wzdłuż ulicy Długiej, mieliśmy czas wolny na zakup pamiątek i zrobienie zdjęć. W godzinach wieczornych  wróciliśmy do Słupska, zmęczeni ale szczęśliwi.

Z turystycznym pozdrowieniem klasa 1t.

Fotogaleria >>>


Wybierz język / translate »