Finał Międzywojewódzkiego konkursu InfoSłupia 2019

W dniu 4 kwietnia 2019 r. zakończył się Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia 2019”, nad którym patronat honorowy sprawują Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Słupska.

Do ósmej edycji Konkursu InfoSłupia przystąpiło w eliminacjach szkolnych ok. 300 uczniów z 12 szkół województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, reprezentujących Bytów, Chojnice, Gdynię, Lębork, Sławno, Słupsk i Wejherowo, z których 40 awansowało do półfinału. Uczniowie walczyli o tytuł najlepszego informatyka oraz o nagrodę główną, tj. markowy laptop ufundowany przez firmę ABCAD z Warszawy.

Po rozgrywkach półfinałowych 10 uczniów awansowało do ścisłego finału, w którym naszą szkołę reprezentowało dwóch zawodników, tj. Jakub Gumowski (4fI) oraz Igor Majchrzak (3eI).

Konkurs i nagrodę główną wygrał Piotr Walendziak z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, drugi był uczeń naszej szkoły Jakub Gumowski, a trzecie miejsce zajął Aleksander Czerwionka z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie.

Serdecznie dziękujemy Kubie oraz Igorowi za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie konkursu za wzorową postawę!

Fotogaleria >>>

Zapraszamy na oficjalną stronę konkursu